Всякакви гризачи и други животинки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Важни биологични факти за морските свинчета

Go down

Важни биологични факти за морските свинчета Empty Важни биологични факти за морските свинчета

Писане  Admin Вто Окт 23, 2007 4:23 pm

БИОЛОГИЧНИ ДАННИ
Температура на тялото : 37'С
Ако решите сами да мерите температурата на свинчето си, имайте в предвид, че термометъра се поставя в дупето. На 2-3 милиметра навътре! Не го изнасилвайте, моля Ви. Ако се налага все пак, заведете го на лекар. Не му мерете температурата профилактично и без повод. На него не му е особено приятно.
Пулс : 240-350 удара в минута
Честота на дишането : 40-150 вдишвания в минута
Бели дробове - левият има 3 дяла, а десният - четири дяла
Продължителност на живота : 4-9 години
Зъби - 20, резците растат цял живот, затова трябва да се изтъркват с гризане. Те са общо 4 на брои-2 горни и 2 долни. Понякога се случва някой от резниците да падне. По-често се случва с горните.
Това НЕ е нормално, въпреки че на теория е. Ако се случи да падне заведете свинчи ВЕДНАГА на лекар, защото ще умре!!! На няколко места съм чела,че може да живее така и ще му израстне нов, но аз досега съм се сблъсквала с 3 такива случая. И трите завършиха трагично. Затова, ако забележите, че свинчето ви отказва храна или е отслабнало, проверете резниците му. Видите ли 3, вместо 4 - веднага на лекар!
Черва - 125см обикновено-4 седмици, по-рано при мъжките.
Съдържание на кърмата : 3,9% мазн
Сляпо черво - изключително дълго
Стомах - жлезист; не на камери като при другите гризачи

Морските свинчета са тревопасни.

Въпреки, че аз съм им давала кремвирши и ги ядат с удоволствие. Но все пак не експериментирайте с нежните им стомахчета Все пак, не знаете какво има в тези колбаси!
Средно тегло на мъжки индивид : 900-1200 грама
Средно тегло на женски индивид : 700-900 грама
Нормално тегло на новородено : 70-100 грама
Нормален брой новородени : 2-5 бебета
Бременност : 59-73 дни
Възраст на отбиване от майчина кърма : 14 - 21 дни
Тегло при отбиване : 150 - 200 грама
Възраст на полова зрялост : 3ини, 8,1% протеини и 3% лактоза

Admin
Admin

Брой мнения : 22
Registration date : 23.10.2007

https://plyhche.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите